Jednym z najważniejszych punktów programu będzie wystąpienie prof. Zoraidy Callejas, uznanej ekspertki w zakresie systemów dialogowych i przetwarzania języka naturalnego. Prof. Callejas, związana z Uniwersytetem w Granadzie zaprezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie AI, koncentrując się na wykorzystaniu technologii konwersacyjnych w obszarze zdrowia psychicznego. Przedstawi wyniki projektu MENHIR, a także bieżące prace nad projektem CONVERSA, dotyczącym efektywnego pozyskiwania i testowania zasobów konwersacyjnych w języku hiszpańskim.
Podczas wydarzenia odbędą się dwa panele dyskusyjne – Artificial Intelligence in the European Union: Unlocking Opportunities, Addressing Challenges, który poprowadzi Luigi Lai z Działu Zasobów Informacyjnych OPI. Eksperci omówią aspekty prawne, społeczne i ekonomiczne związane z rozwojem AI, w tym nowe regulacje UE (REGULATION (EU) 2024/1689) dotyczące wspólnych zasad w obszarze sztucznej inteligencji.
W kolejnym panelu uczestnicy podyskutują o wyzwaniach medycyny cyfrowej. Poprowadzą go dr inż. Rafał Jóźwiak, szef Centrum Innowacji dla Medycyny Cyfrowej razem z ekspertem Centrum – Tomaszem Jaworskim. Celem tego spotkania jest wspólna dyskusja środowiska informatycznego i medycznego oraz identyfikacja barier związanych ze swobodną wymianą danych oraz problemów pojawiających się przy tworzeniu międzyośrodkowych, interdyscyplinarnych zespołów badawczych.
Konferencja MIDI 2024 to wyjątkowa okazja do poznania najnowszych trendów w dziedzinie AI oraz wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie wdrażania cyfrowych innowacji. Wszystkich zainteresowanych przyszłością technologii zapraszamy do rejestracji i udziału w debacie nad kształtem nadchodzącej ery cyfrowej. Szczegóły oraz link do darmowej rejestracji dostępne są na stronie wydarzenia: https://midi2024.opi.org.pl/