MIDI 2025 – cel i formuła
Od 2013 r. MIDI jest miejscem wymiany wiedzy o sztucznej inteligencji (AI) i interakcji człowieka z inteligentnymi systemami poznawczymi. W tym roku skoncentrujemy się na roli AI w codziennym życiu, nauce i przemyśle. Edycja 2025 odbędzie się w formule hybrydowej – bezpłatnie, z możliwością udziału stacjonarnie w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych i online.
Zgłaszanie abstraktów i publikacja
Konferencja MIDI 2025 to doskonała okazja do nawiązania współpracy między naukowcami, praktykami i przedstawicielami różnych sektorów. Uczestnicy i uczestniczki mają szansę na prezentację swoich badań przed międzynarodowym gronem ekspertów, a także możliwość publikacji swoich prac w renomowanej serii wydawniczej. Do 5 października czekamy na zgłoszenia.
Wszystkie zaakceptowane artykuły zostaną zamieszczone w serii Springer Lecture Notes in Networks and Systems, indeksowanej w takich bazach jak SCOPUS, Web of Science, INSPEC, SCImago, zbMATH oraz WTI Frankfurt eG. To prestiżowe miejsce publikacji, które zapewni szeroką widoczność dla prac naukowych, a także umożliwi ich cytowanie w innych badaniach.
Ponadto dwie najlepsze prace – po jednej z obszarów Machine Intelligence i Digital Interaction, otrzymają nagrodę im. prof. Krzysztofa Maraska po 500 EUR każda. Więcej informacji tutaj: https://midi2025.opi.org.pl/submissions/
Organizatorzy i partnerzy
Konferencję MIDI 2025 organizujemy we współpracy z Polsko‑Japońską Akademią Technik Komputerowych, Instytutem Badań Systemowych PAN, Politechniką Łódzką. Partnerami wydarzenia są: Lodz ACM Chapter, DELab UW.
MIDI to wydarzenie, które stanowi część szeroko zakrojonego programu wspierania innowacyjności i rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce oraz na arenie międzynarodowej.
Strona konferencji jest dostępna pod tym linkiem: https://midi2025.opi.org.pl/