Dane projektu
Data rozpoczęcia projektu | 2025-01-01 |
Data zakończenia projektu | 2028-04-30 |
Wartość projektu | 5 724 950,00 PLN |
Kwota dofinansowania | 4 724 228,74 PLN |
Działania, które będą realizowane w ramach Projektu:
Główne działania przewidziane do realizacji w Projekcie to wytworzenie narzędzia do generowania scenariuszy warsztatów (z wykorzystaniem danych z systemu ELA) oraz wsparcie uczelni w przygotowaniu warsztatów prowadzonych przez kadrę akademicką ze studentami i studentkami (z wykorzystaniem danych z systemu ELA) przy planowaniu kariery zawodowej.
W ramach zadań zaplanowano także opracowanie scenariuszy szkoleń dla kadry akademickiej (trenerek i trenerów) oraz warsztatów dla studentek i studentów, opracowanie materiałów szkoleniowych, filmu i kursu e-learning (dostępnych po zakończeniu projektu), a także przeprowadzenie szkoleń dla kadry akademickiej i warsztatów dla studentek i studentów.
Grupy docelowe Projektu:
Grupę docelową w projekcie stanowią uczelnie, studenci i studentki, kadra akademicka.
Cel Projektu:
Celem projektu jest wsparcie polskich uczelni w podejmowaniu działań ukierunkowanych na ograniczenie zjawiska drop-outu poprzez wykorzystanie danych z systemu ELA (Ekonomiczne Losy Absolwentów) oraz wsparcie uczelni w przygotowaniu warsztatów prowadzonych przez kadrę akademicką (trenerów i trenerki) ze studentami i studentkami z wykorzystaniem danych z systemu ELA przy planowaniu kariery zawodowej.
Rezultaty Projektu:
Rezultatem Projektu będzie:
- wytworzenie narzędzia wspomagającego wybory dokonywane przez osoby studiujące w trzech aspektach: pozostanie na studiach lub ich przerwanie, podjęcie aktywności zawodowej podczas studiów, dalsze decyzje edukacyjne,
- rozwój umiejętności korzystania z narzędzi oferowanych przez system ELA służących rozpoznawaniu ekonomicznej pozycji absolwentów i studentów,
- rozwój umiejętności prowadzenia zajęć poświęconych planowaniu ścieżek edukacyjnych
i ograniczaniu drop-outu z wykorzystaniem scenariuszy szkoleń opracowanych w ramach modułu ELA.
Wartość Projektu (łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych):
5 724 950,00 zł
Wysokość dofinansowania ze środków europejskich (wysokość wkładu Funduszy Europejskich):
4 724 228,74 zł
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
Projekt jest dofinansowany z budżetu państwa.
Wartość Projektu OPI PIB: 2 849 000 PLN
Okres realizacji Projektu OPI PIB: 08.04.2025 – 30.04.2028
Istnieje możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań OPI PIB z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):
1. poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Instytucji Pośredniczącej:
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
2. skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Instytucji Pośredniczącej: /MIR/SkrytkaESP lub /NCBiR/SkrytkaESP.