Nagrania z czerwcowych webinarów już dostępne

Aktualności
Dziękujemy za udział w czerwcowych webinarach poświęconych przygotowaniu uczelni do wdrożenia dyplomów elektronicznych. Dla wszystkich osób, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniach na żywo lub chcą ponownie zapoznać się z prezentowanymi zagadnieniami, udostępniliśmy nagrania na platformie YouTube.

Podczas webinarów ekspertki Ośrodka Przetwarzania Informacji omówiły najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem instytucji do wydawania elektronicznych dyplomów i ich odpisów. Spotkania były poświęcone zarówno dokumentom ukończenia studiów, jak i dyplomom doktorskim oraz habilitacyjnym.

Nagrania webinarów:

„Dyplomy elektroniczne w szkolnictwie wyższym – Przygotowanie instytucji do wydawania dyplomów i suplementów ukończenia studiów oraz ich odpisów”

„Dyplomy elektroniczne w szkolnictwie wyższym – Przygotowanie instytucji do wydawania dyplomów doktorskich i habilitacyjnych oraz ich odpisów”

Projekt e-Dyplomy zakłada utworzenie ogólnopolskiego repozytorium dyplomów elektronicznych, które umożliwi uczelniom wystawianie, przechowywanie i udostępnianie dokumentów w postaci cyfrowej. Rozwiązanie usprawni proces wydawania dyplomów, zwiększy bezpieczeństwo i wiarygodność dokumentów oraz ułatwi ich weryfikację przez absolwentów, uczelnie i pracodawców. Projekt jest realizowany przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.