Eksperci Ośrodka Przetwarzania Informacji wdrożyli nową wersję Akademickiej Bazy Ogłoszeń (ABO). Dzięki wprowadzeniu nowych funkcji i atrakcyjnej szaty graficznej, wyszukiwanie ofert pracy na uczelniach w całej Polsce stało się zdecydowanie łatwiejsze.
Akademicka Baza Ogłoszeń rozwijana jest przez Ośrodek Przetwarzania Informacji od 2020 roku. Odpowiadając na potrzeby zarówno poszukujących pracy, jak i polskich uczelni i szkół wyższych, wdrożono nową wersję tego popularnego narzędzia IT. Akademicka Baza Ogłoszeń łączy specjalistów z uczelniami, które ich potrzebują i zawiera już setki ogłoszeń o wolnych stanowiskach: naukowych, akademickich i w sferze zarządzania nauką. Publikować w niej mogą ogłoszenia wyłącznie uczelnie i szkoły wyższe, a finansowana jest ona ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jej odpowiednikiem jest np. europejski portal EURAXESS, który zawiera ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy i możliwościach badawczych w instytucjach naukowych i firmach.
Eksperci OPI całkowicie zmienili szatę graficzną Akademickiej Bazy Ogłoszeń oraz wprowadzili kilka nowych, istotnych funkcji. Główne z nich to:
- precyzyjna wyszukiwarka ofert pracy,
- powiadomienia o ogłoszeniach, które mogą zainteresować danego użytkownika,
- spójny, czytelny wygląd ogłoszeń,
- nowy formularz dodawania ogłoszeń, który pomaga pracownikom uczelni zadbać o dostępność cyfrową,
- ustrukturyzowana, jednolita forma – czytelny i logiczny podział na sekcje,
- funkcja Aplikuj –odpowiedzi kandydatów kierowane są prosto na adres e-mail ogłoszeniodawcy,
- wyróżnienie daty ważności ogłoszenia.
Wprowadzone zmiany zostały bardzo dobrze ocenione przez użytkowników ABO – zarówno poszukujących pracy, jak i publikujących ogłoszenia. Pozwoliły one znacznie poprawić doświadczenie użytkownika i użyteczność bazy. Aplikowanie na wybraną ofertę stało się teraz łatwe, a sam formularz „przypomina” o wymaganym komplecie dokumentów. Publikujący ogłoszenia natomiast zyskali wsparcie w postaci wygodnego panelu administracyjnego. Nowa wersja Akademickiej Bazy Ogłoszeń cieszy się bardzo dużą popularnością – odwiedza ją miesięcznie ponad 10 000 użytkowników.
Baza dostępna jest pod adresem: https://bazaogloszen.nauka.gov.pl/.