Już 14 – 16 października br. odbędzie się #Hack4law. To drugie wydarzenie tego typu organizowane przez Centrum Badawczo-Rozwojowego Currenda Lab firmy Currenda, która od ponad 20 lat tworzy oprogramowanie dla wymiaru sprawiedliwości, zawodów prawniczych i instytucji publicznych. OPI PIB objął patronat nad tym wydarzeniem.
Hackathony to maratony programowania, podczas których rywalizują ze sobą programiści, programistki, designerzy, desingerki twórcy interfejsów, analitycy oraz eksperci baz danych czy specjaliści związani
z branżą tematyczną wydarzenia, a w przypadku #hack4law – prawa. Wszyscy oni łączą swoje siły, by w określonym krótkim czasie dostarczyć prototyp rozwiązania przedstawionych przez organizatorów pomysłów.
Uczestnicy #hack4law stworzą maksymalnie 5 osobowe interdyscyplinarne zespoły projektowe, których zadaniem będzie wytworzenie prototypu aplikacji dla wymiaru sprawiedliwości na podstawie jednego z czterech z góry określonych przez organizatora pomysłów. Na realizację zadania zespoły będą miały 24 godziny. W tym czasie, każda drużyna może liczyć na wsparcie mentorów, dostępnych przez cały czas trwania hackathonu.
Wykonane aplikacje oceni jury i wyłoni 3 zwycięskie drużyny. Łączna pula nagród wynosi aż 30 000 złotych.
W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień z zakresu uczenia maszynowego (Machine Learning), zarządzania, LegalTech, programowania i Data Science, możliwości wykorzystania narzędzi AI w systemach teleinformatycznych dla wymiaru sprawiedliwości, sytuacji kobiet w IT, zwiększenia świadomości i docenienia osiągnięć kobiet w tworzeniu nowych technologii.
Udział w wydarzeniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych: studentów i pracowników branży IT, ICT & Tech oraz usług prawnych. Łączna pula nagród wynosi 30 tys. zł.
Zapisy i więcej informacji: https://hack4law.pl/.