XXI wiek to wiek mózgu i umysłu, a do gromadzenia, prezentowania, wykorzystywania i odkrywania wiedzy o nich stosuje się atlasy mózgu. Niedawny ogromny ich rozwój pod względem treści, funkcjonalności i aplikacji był dodatkowo napędzany przez wielkie projekty dotyczące mózgu. Prof. Nowiński stworzył różnorodne atlasy ludzkiego mózgu, w tym prototypy badawcze i 35 produktów licencjonowanych dla 67 firm i instytucji, dystrybuowanych w około 100 krajach. Są to atlasy anatomiczne, naczyniowe, konektomiczne, funkcjonalne i populacyjne dotyczące zdrowia i choroby.
W czwartek 16 grudnia o godz. 16:00 zapraszamy na seminarium z udziałem prof. Wiesława Nowińskiego, które odbędzie się w formule online. Organizatorem spotkania jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy objął honorowy patronat nad wydarzeniem. Temat spotkania to „Atlasy ludzkiego mózgu oraz ich zastosowania”.
Podczas seminarium prof. Wiesław Nowiński podzieli się swoim doświadczeniem w tworzeniu atlasów mózgu i rozwoju aplikacji wykorzystujących atlas dla neuroedukacji (m.in. rodzina atlasów The Human Brain w 1492/1969/2953 Pieces i repozytorium obrazów mózgu NOWinBRAIN), badania mózgu, neurologia (Atlas 3D zaburzeń neurologicznych), udar (wspomagany atlasem podejmowanie decyzji, wsparcie diagnostyczne na izbie przyjęć i probabilistyczny atlas udaru do przewidywania), psychiatria, neuroradiologia i neurochirurgia do głębokiej stymulacji mózgu.
Darmowa rejestracja: https://supercomputingfrontiers.eu/2022/seminars/.