Jak radzą sobie biblioteki i działy nauki wiodących polskich szkół wyższych w świetle dynamicznie postępującej cyfryzacji i stale rosnących oczekiwań kluczowych interesariuszy uczelni? Jakie wyzwania w zakresie efektywnego zarządzania informacją naukową ujawnił proces przygotowania do niedawno zakończonej ewaluacji działalności naukowej? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z rolą bibliotek i działów nauki w cyfrowej transformacji uczelni padną podczas konferencji organizowanej 18 października przez PCG Academia i Uniwersytet Warszawski. Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy jest partnerem tego wydarzenia.
Wśród prelegentów zobaczymy Małgorzatę Paszkowską, pełnomocnik dyrektora ds. kluczowych projektów i interesariuszy, która opowie o interoperacyjności danych w systemach zarządzania nauką na uczelniach z narzędziami na poziomie krajowym, czyli POL-on i PBN. Zapowiedź wystąpienia naszej ekspertki tutaj:
W dalszej części odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony wyzwaniom związanym z cyfrową transformacją bibliotek i działów nauki. Ostatnim punktem programu będzie spotkanie Grupy Użytkowników Repozytorium Naukowego DSpace, wykorzystywanego przez kilkadziesiąt polskich uniwersytetów i politechnik. Specjalnym gościem tej części wydarzenia będzie Michele Mennielli, reprezentujący LYRASIS – amerykańskie konsorcjum akademickie odpowiadające za rozwój i utrzymanie platformy DSpace.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja na wydarzenie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie.